„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska” – słowa J. Piłsudskiego przypominają, że Polacy mimo burzliwej historii nigdy się nie poddali.

11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna powierzyła władzę w kraju marszałkowi Piłsudskiemu, tym samym Polska po 123 latach zaborów stała się znów państwem niepodległym. Od tego czasu 11 listopada został ustanowiony świętem narodowym.

W naszej szkole również nie mogło zabraknąć akcentów patriotycznych. Na uroczystym apelu uczniowie wraz z nauczycielami i personelem szpitala przypomnieli sobie burzliwe losy ojczyzny. Prezentacje multimedialne i ciekawa narracja pozwoliły głębiej wczuć się i docenić poświęcenie rodaków, natomiast piękna recytacja utworów patriotycznych i wspólny śpiew pogłębiły poczucie przynależności narodowej.

Należy pamiętać, że Polska wiele wycierpiała, kilka pokoleń ludzi ofiarnie walczyło o jej niepodległość  bezinteresownie poświęcając swoje życie, dlatego starajmy się tak postępować aby każdy obywatel mógł być dumny ze swojego kraju.

 

Anna Wielgopolan – Ciszek

Skip to content