9 października jest obchodzony jako Dzień pisania listów. Tego dnia nasi uczniowie poznali zasady redagowania listu prywatnego i oficjalnego oraz sposób adresowania kopert. Każdy mógł napisać list do najbliższej osoby, a następnie go wysłać. Zwieńczeniem pracy było wspólne zredagowanie listu do Pani  Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w MCLChPiG.

Otwock 9.10.2015 r.

Szanowna Pani Dyrektor!

Piszemy do Pani ponieważ jesteśmy uczniami tutejszej szkoły i chcielibyśmy podzielić się z Panią naszymi przemyśleniami na temat pobytu tutaj i oferowanych zajęć.

Lekcje są ciekawe, a nauczyciele mili i sympatyczni, ale chcielibyśmy aby organizowane były również zajęcia wychowania fizycznego. Chętnie uczestniczylibyśmy w organizowanych tutaj grach terenowych takich jak budowanie szałasu czy podchody. Jeśli to możliwe chcielibyśmy prosić aby każdy mógł korzystać z telewizora oraz zabawek, znajdującego się w świetlicy oraz miał dostęp do Internetu.

Cieszymy się, że przy szkole jest plac zabaw, ale brakuje nam boiska, na którym moglibyśmy grać w piłkę.

Bardzo chcielibyśmy korzystać z laptopów i Wi – Fi, bo teraz nie możemy mailować z koleżankami i kolegami.

Jeśli to możliwe to prosimy o „jeżdżącą bibliotekę”, aby nawet uczniowie izolowani mogli wybrać jakąś książkę, bez wychodzenia z sali.

Podobają nam się prowadzone tutaj warsztaty zajęciowe, ponieważ są ciekawe i nie nudzimy się na nich. Szkoda, że nie ma sklepiku i wypożyczalni rowerów,   a obok szkoły ogródka z warzywami, jeziorka lub mini zoo.

Mamy nadzieję, że nasze prośby i ich realizacja,  pomogą w przyszłości umilić czas uczniom przebywającym w szpitalu bez rodziców i najbliższych, a my nasz pobyt będziemy wspominać jako ciekawą przygodę.

Z wyrazami szacunku

Uczniowie ZSO w MCLChPiG

Skip to content