Dzień Bezpiecznego Internetu 20115

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W roku 2015 wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane są pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Podczas obchodów DBI podkreślamy to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas warsztatów filmowych i pogadanki zwracaliśmy  szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. Dużo uwagi poświęciliśmy portalom społecznościowym – w szczególności Facebookowi.

Młodzież chętnie brała udział w dyskusji n.t. wizerunku i prywatności w sieci, o korzyściach płynących z korzystania z takich portali jak i o zagrożeniach. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali wspólnie dwa plakaty.

Skip to content