8-9 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. W warsztatach brały udział dzieci z młodszej grupy szkolnej II-IV klasa.

Celem prowadzonych zajęć było podniesienie poziomu wiedzy uczniów na temat zagrożeń w internecie.
Warsztaty rozpoczęły się od podsumowania konkursu plastycznego „Bezpieczni w sieci”. Wszystkie prace były na wysokim poziomie i jury miało wielki dylemat. Ostatecznie przyznaliśmy trzy pierwsze miejsca. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród ufundowanych przez panią Agatę Mężyńską przystąpiliśmy do części warsztatowej.

W części warsztatowej dzieciaki oglądały kilka części kreskówek o komputerach i Internecie podróżując wspólnie z z Zuźką i Tuniem, bohaterami tych kreskówek.
Podczas zajęć ( filmików i dyskusji ) przedstawiana była problematyka internetowych zagrożeń: szkodliwych treści, niebezpiecznych kontaktów oraz zagadnienia związane z ochroną danych osobowych i wizerunku, a także zasady kulturalnego zachowania w Internecie (netykieta).
W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się:

  • czym jest Internet i do czego służy,
  • jak korzystać z wyszukiwarek internetowych,
  • jak korzystać z poczty elektronicznej,
  • w jaki sposób używać czatów i komunikatorów,
  • jak działa internetowe forum.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez nauczycielki Różę Iłowiecką i Joannę Majewicz.

Skip to content