Fundacja Psubraty zaprasza nas w Krainę zielonych ,wiosennych, wilgotnych terenów.Ta bajkowa kraina to obszar mokradeł, łąk i torfowisk. To prawdziwy raj dla ptaków siewkowych, naszych  bohaterów kampanii fundacji.Mimo ciągłego spadku liczebności ptasich populacji w Europie, we Francji z rąk myśliwych ginie rocznie 17 milionów ptaków. Myśląc o lepszej przyszłości, musimy zadbać o odpowiednią edukację przyrodniczą najmłodszych mieszkańców naszych krajów. Dlatego w naszej szkole organizujemy zajęcia edukacyjne i warsztaty plastyczne dla dzieci  przybliżające zagadnienia związane z migracją ptaków.Omawiamy różne zagrożenia i nasze możliwości  poprawienia sytuacji ptaków. Dzieci piszą listy do swoich rówieśników we Francji, z prośbą o opiekę nad ptakami oraz przygotowują prace plastyczne przedstawiające ptaki, o których była mowa na zajęciach.  Fundacja zbierze wszystkie listy i prace i dostarczy je do dzieci we  francuskich szkołach, w regionach gdzie ginie najwięcej ptaków.

CCF23112019

 

Skip to content