W dniu 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. W naszej szkole również nie zabrakło obchodów tego święta. Uczestniczyła w nim młodzież szkolna przebywająca w szpitalu.

Uczniowie zgromadzeni w świetlicy szkolnej przypomnieli sobie kiedy i gdzie narodził się teatr, kto jest uznawany za jego twórcę oraz w jaki sposób odbywały się spektakle w starożytnej Grecji. Prowadząca zajęcia przypomniała również Szekspira, który uznawany jest za rewolucjonistę teatru.

Kiedy uczniowie poznali już twórców teatru, omówili jego elementy oraz pojęcia z nim związane, mieli możliwość (korzystając z internetowych zasobów Teatru Telewizji) obejrzeć spektakl pt. „Igraszki z diabłem”, a następnie w formie ekspresji słownej wypowiedzieć się na temat jego walorów.

Obchody Dnia Teatru miały zarówno charakter integracyjny, jak i terapeutyczny, a poza tym dały możliwość zdobycia nowych wiadomości.

Anna W. – Ciszek

Skip to content