Jak co roku idea ogólnopolskiej akcji sprzątania świata zawitała również do naszego szpitalika. 19 września pacjenci wspólnie z wychowawcami starali się uprzątnąć przynajmniej jego małą część – czyli teren wokół szkoły i szpitala.

Uczniowie najpierw zapoznali się z podstawowymi zasadami segregacji śmieci oraz konieczności dbania o środowisko naturalne. W temat ekologii wprowadziły ich wychowawczynie odpowiedzialne za imprezę:  pani Anna Wielgopolan – Ciszek i pani Małgorzata Paśnik, które wyjaśniły również jak ważny dla naszej planety jest recykling. Wychowawczynie dbały także o bezpieczeństwo wychowanków podczas akcji zbierania śmieci. Zaciekawieni i chętni do pomocy byli rodzice młodszych pacjentów, którzy porządkowanie świata rozpoczęli od własnych sal szpitalnych.

Niemiłym dla wszystkich zaskoczeniem był widok zalegających w lesie śmieci, wśród których można było znaleźć starą wersalkę i części samochodu. Wszyscy zgodnie doszli do wniosku, że las nie powinien być wysypiskiem, a niechlujni mieszkańcy wystawiają złą wizytówkę o swoim mieście.

Należy wspomnieć, że uczniowie najpierw uprzątnęli jedną ze szkolnych sal (salę komputerową) przygotowując ją do małego remontu. Podczas gdy uczniowie sprzątali teren wokół szkoły i szpitala trwało w niej malowanie. Jedna z nauczycielek poświęciła swój wolny czas i ochoczo odświeżyła ściany. W pracach pomagała jej pani dyrektor Małgorzata Dąbkowska i czujnym okiem śledziła przebieg prac, a gdy to było konieczne sama również chwyciła za pędzel.  Efekty prac możemy podziwiać korzystając z komputerów na zajęciach.

Zwieńczeniem całej akcji był plakat zachęcający do ochrony naszej planety.

tekst: Anna Wielgopolan – Ciszek

Skip to content