W czwartek, 29 marca 2018r., odbyło się uroczyste otwarcie nowego pawilonu MCJChPiG, w którym znajduje się oddział I dla dzieci chorych na gruźlicę i inne choroby płuc.
      W uroczystości wzięli udział m.in. marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik, pracownicy i emeryci pracujący swego czasu w szpitalu.
Po powitaniu gości przez dyrektora Centrum, Adama Błachnio, oraz przemówieniu dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Małgorzatę Dąbkowską, wszyscy obejrzeli film przedstawiający historię oddziału od 1926. Potem była pacjentka oddziału dla dzieci, Katarzyna, dała krótki koncert na wiolonczeli. Kolejnym punktem były przemówienia gości.

     Kulminuacyjnym momentem było przejście na pierwsze piętro. Tam została przecięta wstęga i dokonano poświęcenia oddziału. Wszyscy goście zostali zaproszenia na poczęstunek. Wszysckim bardzo podobała się również nowa siedziba szkoły.
       Na zakończenie każdy uczestnik uroczystości otrzymał drobny upominek świąteczny – ozdobne jajka wykonane przez uczniów i pracowników szkoły.

Skip to content