Na zajęciach poznawaliśmy zawód pielęgniarki, a następnie w ramach poznawania pracy pielęgniarek Kinga przeprowadziła wywiad z panią Oddziałową.
Archiwa
Ostatnie wpisy
- Pokochaliśmy klocki Lego. Doskonale sprawdzają się w szpitalnych izolatkach. Sprawiają, ze czas konstruktywnie mija bardzo szybko. Zabawa klockami konstrukcyjnymi wpływa pozytywnie na rozwijanie sprawności umysłowej. Najmłodsze dzieci uczą się kolorów i kształtów, nieco starsze – liczenia i przeliczania, a jeszcze starsze – zasad prawidłowego łączenia elementów (takiego, który pozwoli na uzyskanie konkretnych, zaplanowanych rezultatów). Strasznie nas to ,,wciągnęło’’ jak stwierdziła jedna z uczennic.
- W ramach Szpitalikowych spotkań z ciekawymi osobami naszą szkołę odwiedził pan Artur – człowiek orkiestra m.in : muzyk, sportowiec, nauczyciel, tancerz.Pan Artur niezwykle interesująco opowiadał o swoich pasjach i prezentował instrumenty dęte na których gra od najmłodszych lat i dużo koncertuje. Padło wiele ciekawych pytań do gościa, co było wynikiem zainteresowania uczniów tym spotkaniem. Tego typu spotkania dają dzieciom szansę na odnalezienie własnej drogi do samorealizacji. Wspierają także w odważnym dążeniu do spełnienia swoich celów i marzeń oraz pokazują różnorodność możliwości rozwoju.Bardzo dziękujemy panu Arturowi za interesujące zaprezentowanie swoich pasji i możliwości spotkania oko w oko z instrumentami dętymi.
- Projecty eTwinning zaczynają się powoli wpisywać w stałe aktywności podejmowane w naszej szkole. Od października rozpoczęliśmy realizację kolejnego międzynarodowego projektu, którego założycielem jesteśmy właśnie my. Projekt nosi nazwę „Natural beauties around me” i dotyczy przyrody, środowiska naturalnego oraz ekologii w miejscu zamieszkania uczestników. W projekcie uczestniczą szkoły z Polski, Hiszpanii, Gruzji, Chorwacji i Słowacji. Wśród działań projektowych planujemy m.in. publikację zdjęć, video, przygotowywanie logo, banerów, map, plakatów promujących ekologię. Zamierzamy również prowadzić obserwacje przyrodnicze, w tym mikroskopowe. Nadrzędnym jednak celem projektu jest umożliwienie uczniom kontaktu z autentycznym językiem angielskim, więc będziemy ze sobą korespondować listownie, spotykać się online, nagrywać podcasty i tworzyć wspólne treści.
- Lego-mania w Szpitaliku. Dlaczego lubimy klocki Lego? Przede wszystkim dlatego, że pozwalają nam bawić się nimi na wiele różnych sposobów. Świetnie rozwijają wyobraźnię i kreatywność. Oprócz tego uczą współpracy – gdy wspólnie tworzymy jakąś budowlę oraz rozwijają umiejętności werbalne – gdy opowiadamy innym o naszych planach konstrukcyjnych.
- Jesienna pogoda nas nie rozpieszcza. Proponujemy gorącą herbatkę, kawę Inkę z mlekiem i pyszne ciasto z jabłkami, które sami upiekliśmy!
- Szkoła w Szpitaliku ciągle się wzbogaca o nowe edukacyjne gry, układanki, puzzle i inne materiały do zajęć pozalekcyjnych.
- Gdy za oknem szaro i ponuro my się nie nudzimy. Gramy na dużym ekranie. Mamy ciekawe gry i super sprzęt.
- Szpitalikowe kalambury. Proponujemy wspaniałą zabawę w kalambury na jesienne, deszczowe dni. Uważamy, że jest to super gra, ponieważ podczas wspólnego spędzania czasu pomaga m.in. ćwiczyć motorykę, mowę ciała, uczy kreatywnego myślenia, przełamuje nieśmiałość.
- Skoro przypomnieliśmy Wam, że dziś DZIEŃ UŚMIECHU, postanowiliśmy w najbliższej okolicy wzbudzić uśmiech na twarzach pacjentów, ich rodziców oraz pracowników szpitala… Przygotowaliśmy z tej okazji gazetkę na oddziale oraz obdarowywaliśmy napotkane osoby przygotowanymi przez nas na warsztatach plastycznych zakładkami i okolicznymi przypinkami. Mamy nadzieję, że uśmiech, który przywoływały u obdarowanych rozjaśnij im ten dzień!
- Czy wiecie co to jest opalitka? My już tak! Dziś mieliśmy możliwość spotkania się z osobą, która wprowadziła nas w tajniki pracy pszczelarza i pokazała narzędzia, którymi pszczelarze się posługują w pracy związanej z pozyskiwaniem pysznego miodku. Dowiedzieliśmy się również jaki jest podział zadań w ulu i jak pszczelarze oznaczają w ulach najważniejsze pszczoły, którymi są królowe-matki. Na zakończenie spotkania mieliśmy możliwości przygotowania sobie świec z węzy pszczelej. Dowiedzieliśmy się też że takie świece z pszczelego wosku działają kojąco i relaksująco, wprowadzając nastrój ciepła i spokoju oraz że neutralizują zapach dymu tytoniowego. Dodatkowo usłyszeliśmy też, że wydzielane z płomienia świecy woskowej ujemne jony oczyszczają powietrze łagodząc dolegliwości nieżytu górnych dróg oddechowych, chorób płuc, astmy, alergii, kataru – a to dla nas bardzo cenna informacja!